Výučba

MonTueWedThuFriSatSun
Loading backend data

Ako získať zápočet

Možnosti získania zápočtu z povinnej telesnej výchovy pre študentov TU.

1. Študent si z rozvrhu KTV vyberie šport – deň – hodinu.
Cez MAIS sa prihlási na danú hodinu a celý semester
( 13 týždňov ) navštevuje zvolený šport.
Za aktívnu účasť získa na konci semestra zápočet z TV.

2. Študent si z rozvrhu KTV vyberie ponúkané sústredenie.
Cez MAIS sa prihlási na dané sústredenie, sleduje termíny informačných stretnutí na www.tuke.sk/ktv, alebo na http://www.facebook.com/ktv.tuke.
Po absolvovaní sústredenia a splnení daných podmienok získa zápočet z TV.

V zimnom semestri sú to lyžiarske sústredenia v strediskách Jahodná, Kubínska hoľa, Chopok a zahraničie (Francúzsko, Taliansko, Rakúsko, alebo Švajčiarsko).
V letnom semestri sú to splav rieky Hron, rafting a kaňoning v Slovinsku, wakeboarding na Jazere v Košiciach, aerobik v Chorvátsku.

Termíny sústredení sú z pravidla v skúškovom období a študenti prihlásení na sústredenie sa cez semester nezúčastňujú TV.

3. Oslobodení študenti od povinnej telesnej výchovy.
a. Študenti oslobodení od telesnej výchovy z dôvodu zdravotných problémov, prinesú od odborného lekára garantovi z KTV v prvom alebo druhom týždni semestra! (dodatočné potvrdenia nebudú akceptované!).
b. Aktívni športovci môžu byť oslobodení od povinnej telesnej výchovy po predložení od svojho športového klubu, v ktorom bude rozpis tréningových hodín v týždni. Potvrdenie je nutné priniesť v prvom alebo druhom týždni semestra, garantovi KTV a on posúdi oslobodenie od TV!   <<tlačivá nájdete tu>>

Potvrdenia o oslobodení platia iba na jeden semester!!!

4. Predmet telesná výchova sa NEUZNÁVA pri opakovaní ročníka, pri prestupe na inú fakultu, alebo pri prestupe z inej univerzity. Je potrebné ho absolvovať znova.

Všetky bližšie informácie o získaní zápočtu, rozvrhu pre TV, termíny sústredení a detaily jednotlivých športov nájdete na oficiálnej web stránke www.ktv.tuke.sk alebo http://www.facebook.com/ktv.tuke.

Vedenie KTV
Vysokoškolská 4, Košice