Katedra

MonTueWedThuFriSatSun
Loading backend data

Vianočný univerzitný beh 2020

Display portlet menu
Back to news

Vianočný univerzitný beh 2020

Sport Events

4. ROČNÍK UNIVERZITNÉHO BEHU
Individuálna bežecká súťaž.
Momentálne dianie v súvislosti s aktuálnou pandemickou situáciou, i aktuálne počasie neumožnilo viacerým záujemcom zúčastniť sa akcie, a tak sme sa po vzájomnej dohode rozhodli predĺžiť trvanie akcie do 31.1.2021!

Predĺžený termín behu až do 31.1.2021!

Nakoľko súčasná nepriaznivá situácia tento rok neumožňuje organizovať hromadné bežecké podujatie, rozhodli sme sa zachovať kontinuitu Univerzitných behov a vytvorili sme individuálnu bežeckú súťaž
Vianočný univerzitný beh 2020

V tejto edícii je potrebné individuálnym spôsobom zdolať jednu z trás (prípadne aj všetky tri) a zaznamenať si bežeckú aktivitu pomocou aplikácie Strava v termíne od 9.12.2020 do 31.1.2021. Predtým je potrebné zaregistrovať sa pomocou elektronického formulára:
Registračný formulár
Odkaz na zaznamenanú aktivitu s najlepším časom je potrebné odoslať do 31.1.2021 emailom na:
ktv.tuke@gmail.com 

Radi by sme oslovili týmto behom nie len bežcov, ale i všetkých, ktorí chcú urobiť niečo pre svoj aktívny životný štýl a zároveň propagovať Pohyb na TUKE s mottom "Športuj aj Ty na TUKE". Trasy sú vytvorené tak, aby si prišli na svoje ozaj všetci.

Účasť je bezplatná a každý, kto sa pred štartom alebo po dobehnutí vyfotografuje pred hlavnou budovou TUKE a zašle spolu s odkazom na zaznamenanú aktivitu aj fotografiu, má nárok získať pamätný certifikát. Ten si bude môcť vyzdvihnúť na KTV TUKE na Vysokoškolskej 4 v Košiciach u Ľ.Vojtaška po 31.1.2021.
* Zaslaním fotografie účastník súhlasí podľa zákona č. 18/2018 zz. o ochrane osobných údajov so zverejnením fotografií a údajov v rozsahu: meno a priezvisko, fakulta TUKE a informácií o pohybových aktivitách. Fotografie môžu byť zverejnené na stránke ktv.tuke.sk, tuke.sk, na FB profile KTV TUKE a TUKE, Twitteri, Instagrame Katedry telesnej výchovy.

Zaujímavé fotografie z Vašich trás nám neváhajte nahrať do zdieľanej galérie:
Galéria Univerzitný beh 2020
Aktuálne prihlásených súťažiacich a dosiahnuté časy budeme denne aktualizovať na tomto odkaze:
Priebežné výsledky Univerzitného behu 2020/Zaregistrovaní účastníci

PROPOZÍCIE
Súťaže sa môžu zúčastniť študenti, zamestnanci i všetci priatelia TUKE bez rozdielu veku, či pohlavia.
Beh môžete realizovať v ľubovoľnom čase, v ľubovoľný deň v týždni v termíne od 9.12.2020 - 31.1.2021. Aktivita musí byť zverejnená na Strave ako voľne prístupná počas celej doby trvania súťaže. Súťažiaci môže trasu odbehnúť ľubovoľný počet krát, avšak do súťaže odosiela emailom na ktv.tuke@gmail.com len odkaz na aktivitu so svojim najlepším časom do 31.1.2021. Do súťaže budú zaradení len účastníci zaregistrovaní cez registračný formulár.
Trasy, chybne zaznamenané kvôli nefunkčnosti GPS budú zo súťaže vyradené. Rovnako budú zo súťaže vyradené aj aktivity odbehnuté po nezodpovedajúcej trase, prípadne "podozrivé" aktivity. Odporúčame si dôkladne preštudovať trasy behu! (odkazy na trasy a obrázky trás sú nižšie na stránke).
Na žiadosť viacerých cyklo nadšencov bola pridaná možnosť zdolať Horskú trasu aj na bicykli! Výsledné časy realizované na bicykli budú samozrejme vyhodnocované osobitne.

Tri bežecké trasy:
1. Mestská trasa
2. Mestská trasa krátka
3. Horská trasa Pridaná možnosť zdolať horskú trasu aj na bicykli!

Štart a cieľ všetkých troch trás je pred hlavnou budovou Technickej univerzity v Košiciach na Letnej ulici (Miesto štartu aj cieľa: MAPA)

1. Mestská bežecká Trasa - Internáty Jedlíkova a späť - 9,8km, prevýšenie 57m (MAPA)
Trasa vedúca od hlavnej budovy TUKE okolo internátov TUKE na Jedlíkovej ulici a spať na TUKE.
Štart/Cieľ: Hlavná budova TUKE - Letná - Amfiteáter - Trieda SNP - Bardejovská ulica - Jedlíkova ulica - Internáty Jedlíkova 5 (okolo celého komplexu internátov TUKE) - Jedlíkova 9 - Petzvalova ulica - Popradská ulica - Ipeľská ulica - Trieda SNP - Amfiteáter - Letná - Hlavná budova TUKE.

2. Mestská bežecká Trasa - krátka - Okolo univerzitného areálu TUKE - 2,08km, prevýšenie 0m (MAPA)
Trasa vedúca okolo univerzitného areálu TUKE.
Štart/Cieľ: Hlavná budova TUKE - Letná - Komenského - Watsonova - Boženy Nemcovej - Letná - Hlavná budova TUKE.

3. Horská bežecká/cyklotrasa trasa Jahodná a späť - 25,3km, prevýšenie 545m (MAPA)
Pridaná možnosť zdolať horskú trasu aj na bicykli!
Náročná prevažne horská trasa vedúca z areálu TUKE na Jahodnú a späť na TUKE. Štart/Cieľ: Hlavná budova TUKE - Letná - Komenského - Potočná ulica - Urbánkova ulica - Čermeľská cesta - Baránok - Červená turistická trasa hrdinov SNP - Dolný Bankov - Horný Bankov - Červená turistická trasa hrdinov SNP - Kamenný hrb - Jahoda - Rázcestie pod Jahodnou - Parkovisko na Jahodnej - Žltá turistická trasa - Rákocziho prameň - Sedlo pod Kamenným hrbom - Červená turistická trasa hrdinov SNP - Horný Bankov - Dolný Bankov - Červená turistická trasa - Baránok - Čermeľská cesta - Urbánkova - Potočná - Komenského - Letná - Hlavná budova TUKE.

Trasy sú vedené po chodníkoch pre peších a pri križovaní cestných komunikácií zvýšte svoju opatrnosť a striktne dodržiavajte dopravné predpisy!
Organizátori nenesú zodpovednosť za prípadnú ujmu na zdraví počas súťaže!

1. Mestská bežecká Trasa

2. Mestská bežecká Trasa - krátka

3. Horská bežecká/cyklotrasa trasa
Pridaná možnosť zdolať horskú trasu aj na bicykli!

Športuj aj Ty na TUKE!