Oddelenie

MonTueWedThuFriSatSun
Loading backend data

Zacvič si doma s KTV

Vieme, že nie je jednoduché vydržať v domácom prostredí dlhšiu dobu. Zvýšený objem času venovaný sedavej činnosti veľmi negatívne vplýva na naše zdravie a preto je enormne dôležité kompenzovať to pohybovou aktivitou. Najlepšie takou, ktorá bude správne vykonávaná a nezaberie Vám príliš veľa času.

Inšpirujte sa niektorým z cvičení na videách z dielne KTV a rozhýbte sa v domácom prostredí. Samozrejme prispôsobte obtiažnosť cvičení svojim schopnostiam a možnostiam, prípadne si cvičenia obmieňajte podľa svojej chuti. Aj krátka pohybová aktivita je určite lepšia ako žiadna. Veľa zábavy pri cvičeniach praje kolektív KTV TUKE.


Cvičenia s Katkou

 
Joga s Filipom
 
 
Pilates s Tinou

Kondička pre futbalistov s Ľubošom

Kondičné cvičenia s Rasťom

 

Individuálna turistika a cykloturistika

 

Na internete sa rozprúdila rozsiahla diskusia, či je dovolené chodiť do prírody, prípadne bicyklovať. Ponúkame k tomu niekoľko odkazov. Zoberte si toho, čo potrebujete, no hlavne buďte zodpovední voči sebe a ostatným, vyhýbajte sa frekventovaným miestam a hýbte sa tam, kde je minimálny počet ľudí, najlepšie žiadni a vyberajte si nenáročné trasy, kde hrozí malé riziko úrazu. Nezabúdajte na turistickú šatku, nákrčník, či inú krytie tváre:

Ako chodiť na túry v čase koronavírusu – odporúčania vedcov (hiking.sk)
Ako bicyklovať na v čase koronavírusu - ilustrácia (vubc sav)
Koronavírus: Mám sedieť doma v karanténe alebo môžem ísť jazdiť? (biker.sk)
Ako vykonávať turistika v čase COVID-19 (KST.sk)