MonTueWedThuFriSatSun
Loading backend data

Informácie k dištančnej forme výučby Telesnej výchovy - In-Line korčuľovanie

Display portlet menu

IN-Line korčuľovanie

Inline korčuľovanie je veľmi efektívny tréning a oproti iným cvičeniam má niekoľko výhod, ako je rýchlejšie spaľovanie kalórií, nižšie zaťaženie a opotrebovanie kostí a kĺbov a zlepšovanie rovnováhy a koordinácie. Výhodou korčuľovania je jeho kĺzavý diagonálny pohyb, ktorý šetrí kostru viac ako napríklad priamočiary beh.

Kardio cvičenie

Inline korčuľovanie je aeróbny šport. To znamená, že telo je pri cvičení zaťažované dlhší čas, ale v stabilnom tempe. Je dobrý na udržanie kondície a účinky rýchlo badať aj na postave. Pri korčuľovaní sa človek pohybuje väčšinou v zóne tepu na chudnutie a ani si to pritom neuvedomuje. Počas 30-minútového korčuľovania spáli priemerný korčuliar 285 kalórií.

Budovanie svalov

Inline korčuľovanie je nielen skvelým aeróbnym a kardiovaskulárnym tréningom, ale aj vynikajúcim spôsobom budovania svalov. Pohyby inline korčuľovania sú pre budovanie svalov jednoduchšie a prirodzenejšie. Korčuľovaním sa posilňuje najmä sedací sval, štvorhlavý sval stehna, svaly predkolenia, priťahovače stehna, chrbtové svaly a priamy brušný sval, no na udržanie rovnováhy sa zapájajú aj rôzne menšie svaly.

Športový tréning

Inline korčuľovanie si vyžaduje poriadnu dávku rovnováhy a koordinácie. Mnoho športovcov, amatérskych aj profesionálnych, využíva inline korčuľovanie ako tréningový nástroj na zlepšenie rovnováhy a koordinácie.

V skutočnosti spoločnosť Rollerblade, Inc. založili dvaja hokejisti, ktorí hľadali spôsob, ako trénovať mimo ľadu na hokej. Väčšina hokejistov využíva inline korčuľovanie na rovnaké účely dodnes. Okrem toho alpskí a severskí lyžiari rozvíjajú svaly na nohách, zlepšujú svoju kardiovaskulárnu kondíciu a pohyblivosť pomocou inline korčuľovania.

Inline korčuľovanie na čerstvom vzduchu poskytuje množstvo významných výhod na mnohých úrovniach, psychickej aj fyzickej.

Ak chcete posunúť svoj tréning na vyššiu úroveň, inline korčuľovanie je pre vás skvelá voľba!