Virtuálna TV - Beh (LS 2021/2022) - Otázky a odpovede
Otázky a odpovede k Virtuálnej TV - Beh v LS 2021/2022
Aké podmienky sa na mňa vzťahujú, ak nemám skúsenosti s behom a nedokážem v jednej aktivite odbehnúť 5 kilometrov?
V prípade študentov a študentiek, kt. nie sú natoľko fyzicky zdatní, aby hneď v prvom týždni semestra dokázali zabehnúť 5 km vcelku, môžu sa do predmetu zapojiť za podmienok:
- Počas prvých troch týždňov semestra (14.2 . – 6.3.) budú uznané aj tri (alebo viac) bežecké aktivity na vzdialenosť minimálne 2 km (tempo nie pomalšie než 8 min/km) tak, aby v súčte bolo odbehnutých minimálne 6 km za príslušný týždeň.
- Počas druhých troch týždňov semestra (7.3. – 27.3.) budú uznané aj dve bežecké aktivity na vzdialenosť minimálne 3 km (tempo nie pomalšie než 8 min/km) tak, aby v súčte bolo odbehnutých minimálne 6 km za príslušný týždeň.
- Po 27.3. budú uznané už len bežecké aktivity na vzdialenosť minimálne 5 km (tempo nie pomalšie než 8 min/km).
Čo bude nasledovať, ak nesplním niektorú z podmienok?
Podmienok je viacero, odpoveď preto rozdelíme do viacerých podotázok.
Čo nastane v prípade, keď do 18. 2. nesplním aspoň jednu z „nebežeckých“ podmienok určených pre prvý týždeň (vytvoriť Strava profil, registrácia do klubu a vyplnenie vstupného dotazníka)?
V prípade, že nesplníte do 18. 2. všetky tri podmienky, z predmetu Vás automaticky vyradíme a budete si musieť zapísať iný šport. Inými slovami: stačí, ak nesplníte aspoň jednu z týchto podmienok, z predmetu Vás vyradíme.
Ako postupovať v prípade, keď sa mi z nejakého dôvodu nepodarí zrealizovať beh v prvom alebo poslednom (ôsmom) týždni?
Závisí od toho, v ktorom týždni takáto situácia nastane.
Ak nenahráte svoju bežeckú aktivitu na svoj profil v prvom týždni semestra (do nedele 20.2.), z predmetu Vás automaticky vyradíme a budete si musieť zapísať iný šport.
Ak sa Vám nepodarí zrealizovať bežeckú aktivitu v poslednom – ôsmom týždni semestra (a nebudete na to mať skutočne veľmi vážne dôvody), automaticky sa na Vás vzťahujú podmienky „bežnej“ Distančnej TV. ktoré platili pre zimný semester – tzn. pokračujete s minimálne jednou bežeckou aktivitou týždenne do konca 12. týždňa semestra – teda 12 aktívnych týždňov.
Ako postupovať v prípade, keď sa mi z nejakého dôvodu nepodarí zrealizovať beh v iných týždňoch?
Za týždeň, kedy ste nevykonali žiadnu bežeckú aktivitu, musíte vykonať minimálne dve bežecké aktivity (za rovnakých podmienok) hneď v nasledujúcom týždni (napr.: v 2. týždni semestra ste nemali žiadnu aktivitu, a preto v 3. týždni semestra sa musia v klube zjaviť minimálne dve bežecké aktivity, každá min. 5 km a v tempe nie horšom než 8 min/km). Inými slovami: nesplnenú podmienku si jednoducho nahradíte v nasledovnom týždni. V prípade nesplnenia tejto podmienky sa na Vás vzťahujú podmienky „bežnej“ Distančnej TV.
Čo v prípade, že sa mi to stane ešte raz?
V prípade, že sa Vám to stane znova, a teda vynecháte aktivitu ešte v nejakom ďalšom týždni, vzťahujú sa na Vás sprísnené podmienky: v nasledujúcom týždni musíte vykonať minimálne tri bežecké aktivity (každá min. 5 km a tempo nie horšie než 8 min/km). Inými slovami: pri opakovanom nesplnení Vás penalizujeme a musíte uskutočniť jednu aktivitu navyše. V prípade nesplnenia tejto podmienky sa na Vás vzťahujú podmienky „bežnej“ Distančnej TV.
Čo ak nevyplním priebežný alebo záverečný dotazník?
V prípade nevyplnenia priebežného dotazníka bude Vaša účasť vo výskume ukončená a vzťahujú sa na Vás podmienky „bežnej“ Distančnej TV.
Neznamená to teda, že zapojenie do výskumu nie je dobrovoľné, ale povinné?
Nie, účasť vo výskume je dobrovoľná, môžete ju kedykoľvek ukončiť a budú sa na Vás vzťahovať podmienky „bežnej“ Distančnej TV. Študentom a študentkám, ktorí sa do výskumu zapoja, ponúkame ako kompenzáciu za účasť úľavu vo forme „skráteného“ semestra. Všetci ostatní študenti idú v štandardnom režime – 12 týždňov.
Čo ak si účasť vo výskume počas semestra rozmyslím a nebudem si želať, aby moje údaje boli vo výskume použité?
Účasť vo výskume je dobrovoľná a môžete ju kedykoľvek ukončiť. Ak tak urobíte počas semestra, všetky Vaše údaje ( = všetky záznamy priradené k Vašej emailovej adrese) budú vymazané. Ak tak ale urobíte po odoslaní záverečného dotazníka, všetky údaje sa automaticky prepoja, z našich záznamov sa odstráni Vaša emailová adresa a už Vás nebude možné identifikovať, všetky Vaše údaje budú plne anonymné. Keďže Vaše údaje nebude možné jednoznačne identifikovať, nebude ich už možné odstrániť.
Prečo sa berú do úvahy iba moje verejné bežecké aktivity?
Údaje o aktivitách sa preberajú automaticky z klubu a aplikácia dokáže pracovať iba s verejnými aktivitami. Uistite sa preto, že každá aktivita, ktorú chcete mať uznanú na účely splnenia podmienok, má nastavenia: Visibility -> Who can see -> Everyone, pričom štatistika tempo (Pace) nesmie byť zneviditeľnená.
Čo ak si neprajem, aby moje bežecké aktivity boli verejne viditeľné?
V tom prípade si budete musieť zvoliť inú formu absolvovania predmetu, nakoľko nebude možné spracovať údaje o tom, že ste splnili podmienky.
Môžem počas účasti na predmete nahrávať do klubu aj viac aktivít, než je požadované minimum?
Áno, budeme veľmi radi, ak sa budete hýbať čo najviac. Všetky Vaše aktivity, ktoré sa zjavia medzi klubovými, vyhodnotíme a po ukončení semestra každý obdrží personalizované vyhodnotenie.
Áno, je to tak. Všetkým študentom a študentkám, kt. si zapísali predmet "Virtuálna TV - beh" budú po prípadnom preradení na Dištančnú TV (12 týždňov) uznané len aktivity "beh", žiadne iné uznané nebudú. A to bez ohľadu na to, či popri prezenčných športoch bude prebiehať predmet Dištančná TV aj v LS 2021/2022. Naším cieľom je, aby si predmet "Virtuálna TV - beh" zapísali len študenti a študentky, kt. sa chcú zdokonaliť v behu. Ak medzi takýchto študentov nepatríte, odporúčame Vám zapísať si iný šport.
V prípade, že po nahraní aktivity máte pocit, že údaje nie sú úplne v poriadku (zle zaznamenaná vzdialenosť, tempo, prevýšenie); nahrajte prosím odkaz na príslušnú aktivitu prostredníctvom >>tohto formulára. Aktivitu samozrejme uznáme bez ohľadu na to, k akej chybe pri zápise došlo, ide nám predovšetkým o zreálnenie Vašich výkonov. Podobne, keď si v klube všimnete aktivitu, o ktorej sa domnievate, že je problematická, neváhajte použiť >>tento formulár.
Potrebujem orezať (crop) alebo rozdeliť (split) aktivitu, pretože GPS zaznamenalo časť aktivity nesprávne a nechcem si kaziť svoje štatistiky na Strave. Nebudem mať problém z toho, že aktivitu budem po jej uložení na Stravu upravovať?
Budeme veľmi radi, ak v prípade vážnych problémov s GPS aktivity upravíte tak, aby odrážali realitu. Po úprave bude mať aktivita nové parametre a pre automatizovaný systém spracovania údajov sa bude javiť ako nová (a môže tak vzniknúť duplicitný záznam). V prípade úpravy aktivít by sme Vás preto chceli poprosiť o vyplnenie >>tohto formulára., v ktorom uvediete len priamy link na aktivitu a do komentára uvediete stručnú poznámku, napr. "crop aktivity", ostatné položky ignorujte.
Zoznam otázok a odpovedí budeme priebežne dopĺňať o ďalšie otázky, s ktorými sa na nás obrátite.
V prípade iných otázok nás neváhajte kontaktovať emailom: lubos.vojtasko@tuke.sk
S pozdravom Ľ.Vojtaško
Oddelenie akademického športu TUKE