Športy

MonTueWedThuFriSatSun
Loading backend data

Body Weight

ONLINE hodiny - BODY WEIGHT v LS 2020/2021

Čas: Pondelok 9:00 – 10:00 a Streda 13:00 – 14:00

Prihlásenie: Študent musí byť na hodinu prihlásený v systéme MAIS

Spôsob pripojenie: Internetové pripojenie cez WEBEX – 5 minút pred začiatkom hodiny. Študent musí mať celý čas počas cvičenia zapnutú kameru!

Link: https://tuke.webex.com/webappng/sites/tuke/meeting/download/63a3ca67f2b348abbcd799a8da75eadd

Online hodina: Body Weight je forma 30 minútového intenzívneho cvičenie s vlastnou hmotnosťou zameraná na posilnenie svalových skupín. Dochádza k udržiavaniu optimálnej úrovne telesnej zdatnosti, zvyšuje pohybovú výkonnosť a upevňuje zdravie. Začiatok hodiny intenzívne rozcvičenie s postupným prechodom k hlavnej časti hodiny. V záverečnej časti hodiny ukľudnenie organizmu a strečing.
Vyučujúca: Mgr. Katarína Pavúková,
katarina.pavukova@tuke.sk

Body weight

Body weight je forma cvičenia, ktorá je zameraná na posilňovanie s vlastnou hmotnosťou. Jej realizovaním sa udržiava optimálna úroveň telesnej zdatnosti a zvyšuje pohybová výkonnosť, rozvíjajú sa pohybové schopnosti a upevňuje zdravie.

Body Weight je špecifický druh silovo-vytrvalostného cvičenia, kladne ovplyvňujúceho funkciu srdca, stav cievneho aparátu, krvný tlak, podiel telesného tuku a zároveň posilňuje väzy, šľachy a svaly. Pohyb hrá obrovskú úlohu v rovine psychiky človeka. Je skvelý liek na depresie a stres. Pri tomto druhu cvičenia sa využíva posilňovanie iba s vlastnou hmotnosťou na podložkách a náradí. Pravidelnou realizáciou spolu s upravením stravovacích návykov prispieva k formovaniu postavy a jednotlivých svalových skupín. Cvičením s vlastnou telesnou hmotnosťou človek získava vyššie sebavedomie. V súvislosti s posilňovaním a tým spojenou zvýšenou produkciou hormónov má radosť z pohybu.