Športy

PoÚtStŠtPiSoNe
Loading backend data

Body Work

Body work formou kruhového tréningu predstavuje filozofiu posilňovania založenú na celkovej telesnej zdatnosti, ako aj na vytrvalosti, sile, kondícii a vitalite.

Body Work je špecifický druh aeróbneho cvičenia, ktorý pozitívne ovplyvňuje srdcovo-cievny systém, oporno-pohybový aparát organizmu a je ideálny na tvarovanie ako aj na formovanie postavy. Cvičenie je zamerané nielen na chudnutie a získanie kondície, ale i na dôkladné precvičenie tela, spevnenie svalstva a tvarovanie problematických častí tela (chrbtica, brušné a sedacie svalstvo, paže, nohy,…). Pri cvičení Body Work sa využíva na posilnenie vlastná váha tela, prípadne sa používajú rôzne posilňovacie pomôcky (činky, fit lopty, gumičky). Hlavnou výhodou cvičenia s ľahkou záťažou je všestranné precvičenie svalstva celého tela, ktoré je sprevádzané zvýšeným prísunom kyslíka z pľúc do srdca a svalov. Intenzívnym a neprerušovaným vykonávaním cvičenia v správnom tempe, priaznivo ovplyvňujeme metabolizmus organizmu, čo vedie k úbytku tukových zásob a napomáha tak formovaniu postavy.

V úvodnej časti sa formou nenáročných aerobikových krokov rozhýbeme, zvýšime si pulzovú frekvenciu, svaly tým zahrejeme.

V ďalšom bloku tréningovej jednotky sa sústreďujeme na intenzívny aeróbny sumár cvičení v stoji, v kľaku, v sede alebo v ľahu, ktorý je kombinovaný s rôznymi posilňovacím cvikmi pre muskulatúru celej postavy.

Cvičenie končí strečingom, naťahovaním svalov, čím predchádzame úrazom, pretrénovanosti, svalovici a skracovaniu svalov.

Hodiny sú ideálne pre spaľovanie tukov, predovšetkým však slúžia na spevnenie postavy. Svaly sa stávajú pevnejšími a pružnejšími, kĺby odolnejšími a vyrovnáva sa i držanie tela, čo odbúrava bolesti chrbta.

Vyučujúci:
Mgr. Jana Hlaváčová, PhD., jana.hlavacova@tuke.sk
Mgr. Miroslava Barcalová, PhD., miroslava.barcalova@tuke.sk
Mgr. Katarína Jesenská, katarina.jesenska@tuke.sk