Športy

MonTueWedThuFriSatSun
Loading backend data

Futbal

FUTBAL – HRA HIER

Viete, ktorý šport má na Slovensku najväčšiu členskú základňu? Ktorý šport má v každej malej dedinke na Slovensku svoje ihrisko? Ktorý šport k sebe zláka najviac mladých ľudí? Samozrejme futbal. Pozná ho každý a v dnešnej dobe je to naozaj fenomén, ktorý má mladým ľuďom čo ponúknuť.

VÝUČBA

Prevažná väčšina hodín je realizovaná v telocvični na Vysokoškolskej ulici č.4 v budove Stavebnej fakulty. V teplejších mesiacoch máme možnosť využiť atletický štadión TU.  Vyučovacia jednotka trvá 90 minút. Na hodinách sa bližšie oboznámite s tzv. malým futbalom, čo je vlastne odnož sálového futbalu. Hodina prebieha formou športového tréningu, kde využívame najnovšie poznatky z metodiky tréningu futbalu. Ak máte radi futbal tak si určite prídete na svoje a po každej hodine budete príjemne unavený.

 

VYUČUJÚCI

Vyučovacie jednotky zvoleného športu futbal sú vedené týmito odbornými asistentmi:

PaedDr. Vladimír Harčarik, vladimir.harcarik@tuke.sk

Mgr. Ľuboš Vojtaško, lubos.vojtasko@tuke.sk

Mgr. Matej Timkovič, matej.timkovic@tuke.sk

 

TURNAJE

V priebehu akademického roka KTV organizuje viacero turnajov pre študentov a zamestnancov našej univerzity. Konajú sa v telocvični na ul. Boženy Nemcovej alebo na atletickom štadióne.

November: Turnaj o pohár rektora TUKE

December: Vianočný turnaj zmiešaných družstiev

Apríl: Veľkonočný turnaj o pohár dekana Ekonomickej fakulty

Máj: Pohár o dekana Strojníckej fakulty

 VYSOKOŠKOLSKÁ LIGA

V septembri sa každoročne začína univerzitná liga, tzv. UniLiga, ktorá sa hrá systémom jeseň - jar. V telocvični na ul. Boženy Nemcovej sa každý týždeň majú možnosť konfrontovať tí najlepší futbalisti študujúci na našej univerzite. Bližšie informácie získate ˃˃ tu ˂˂

REPREZENTÁCIA ŠKOLY

V každom akademickom roku sa konajú zimné a letné akademické majstrovstvá Slovenska. Na zimných sa súťaží v sálovom futbale a na letných prebiehajú súboje v klasickom veľkom futbale. V poslednom akademickom roku výber univerzít z východoslovenského regiónu zvíťazil na zimných akademických majstrovstvách a na letných obsadil tretie miesto.