Športy

MonTueWedThuFriSatSun
Loading backend data

Overball

Poznáte overball? Je podobný fit lopte, len je menší.

Overball je ľahká, nafukovacia, pružná lopta, ktorá sa vyrába s priemerom 22 - 30 cm, najvyužívanejší je overball o priemere 26 cm. Dá sa nafukovať ústami či špeciálnou trubičkou, ktorá sa predáva spoločne s loptou. Pre overball platí pravidlo - čím nafúknutejší, tým náročnejšie cvičenia.

Overball je balančná pomôcka, ktorá nás núti držať rovnováhu a spevniť stred tela. Vďaka tomu sa posilňuje hlboký stabilizačný systém, konkrétne svaly panvového dna, šijové svalstvo i hlboké chrbtové svaly, ktoré sú veľmi dôležité, pretože spolu s brušnými svalmi držia v správnej polohe chrbticu.Overball sa využíva v aeróbnej časti hodiny pri zahriatí a prestrečingu, veľmi efektívny je overball floor work pri posilňovaní brucha, stehien, paží či zadočku. Overball sa tiež používa ako rehabilitačná pomôcka, dajú sa s ním naťahovať skrátené svaly (strečing), rehabilitovať po zranení či naprávať boľavý chrbát pri sedení, ktoré sú pri súčasnom sedavom štýle života veľkým problémom modernej civilizácie. Cvičenie s overballom:

  • Pre začiatočníkov sa odporúča ľahké cvičenie s overballom nafúknutým do polovice až dvoch tretín,
  • Náročnosť cvičenia sa zvýši, ak overball prifúknete,
  • Pravidelné cvičenie 3x týždenne zabezpečí prospech pre Vaše telo.

Urobte niečo pre svoje telo, budete sa cítiť oveľa lepšie. Všestranne využiteľný overball Vám pomôže pri Vašej snahe o pretiahnutie a spevnenie tela, zmierni Vaše bolesti chrbta a ďalšie zdravotné komplikácie spojené s pohybovým aparátom. Urobte niečo pre svoje telo, budete sa cítiť oveľa lepšie. Výsledok stojí za to!

odb. as. Mgr. Kristína Horizralová